• Home
  • Sık sorulan sorular

Sık sorulan sorular

 

Gezgin misin?

Hayır.


Ne işle uğraşıyorsun?

Özel bir şirkette sigortalı sıradan bir çalışanım.


Bu sitede yazdıklarının amacı ne?

Yakasının ne renk olduğu farketmeksizin milyonlarca sigortalı çalışanın her sene kısıtlı süreliğine ücretli izin hakkı ve parası var. Koca koca şehirleri baştan aşağı gezmeye çalışmak, yemeği en doğru yerde yemek için kararsızlıklarla boğuşmak, merak edilen o semtin tam olarak nerede olduğunu aramak. Ne yazık ki, 3-4 günlük bayram tatilinde bunlara pek vakit yok. Çeşitli borçlarla veya sabırlı birikimlerle aylar öncesinden plan yaparak yurt dışı seyahati hayalini gerçekleştireceklerin, gittiği şehirlerdeki pişmanlık payını en aza indirgemek. En azından benimle aynı zevklere sahip olanların. Keşke dileyen herkes gezgin olabilseydi ama şu an sadece sıradan birer turistiz. Bu yüzden okumak, deneme-yanılmaya göre çok daha ekonomik.


Ne var?

Konaklamak için ideal semtler, yeni nesil kahveciler, fotojenik duvarlar, geleneksel lezzetler, en kolay ulaşım notları, konsept dükkanlar, insan dolu publar ve huzur dolu parklar. Adresler, fiyatlar, menüler, güvenlik uyarıları.


Ne yok?

Müzeler, şehrin yüzyıllara dayanan savaş tarihi, başıma gelen önemsiz olaylar, toplam kaç kilometre yürüdüğüm, saat kaçta uyandığım, arkadaşlarımla olan diyaloglarım, şemsiyemin son durumu, yorgunluk seviyem, telefon ekranının başına gelenler. İmparatorlar, krallar, siyaset, saatlik hava durumu.